Finalrankinglist  -  10E4WDBG [1:10E 4WD Buggy]
Rank  Driver Age Group Club Points 1. Heat  2. Heat  3. Heat 
BIDOVSKY Ales ml.   Moravia RC Racing Team 2 10 5:18.882 (1)  10 5:16.681 (1)  DNS (9) 
SCHILLER Marek   Schanny team 3 9 5:09.936 (2)  10 5:33.472 (2)  10 5:26.421 (1) 
KILIAN Tomasz     5 9 5:20.835 (3)  9 5:20.689 (3)  9 5:14.343 (2) 
RODINA Petr   RC Auta Vizovice 7 8 5:02.567 (4)  8 5:01.151 (5)  9 5:18.988 (3) 
HOLCAK Ondra Youth   9 8 5:24.911 (7)  8 4:59.860 (4)  8 5:04.996 (5) 
RYTIR Martin   Moravia RC Racing Team 10 3 2:01.950 (9)  8 5:11.700 (6)  8 5:00.251 (4) 
STODOLA Fananek   RC Auta Vizovice 12 8 5:09.587 (5)  8 5:48.814 (9)  8 5:37.902 (7) 
HOLCAK Pavel     13 8 5:23.461 (6)  8 5:16.407 (7)  8 5:38.697 (8) 
STARZEC Richard   Moravia RC Racing Team 14 7 5:01.612 (8)  8 5:22.963 (8)  8 5:09.966 (6) 

Finalrankinglist  -  10E2WDBG [1:10E 2WD Buggy]
Rank  Driver Age Group Club Points 1. Heat  2. Heat  3. Heat 
SCHILLER Marek   Schanny team 2 9 5:01.861 (1)  9 5:40.826 (1)  9 5:10.764 (1) 
RYTIR Martin   Moravia RC Racing Team 4 9 5:36.394 (2)  8 5:18.223 (4)  9 5:42.393 (2) 
STEIGEROVA Lucie Youth Moravia RC Racing Team 6 8 5:14.624 (3)  8 5:16.081 (3)  8 5:17.349 (4) 
RAPANT Michal   Moravia RC Racing Team 7 7 5:17.315 (6)  8 5:07.782 (2)  8 5:19.608 (5) 
HOLCAK Ondra Youth   8 7 5:04.217 (5)  7 5:11.026 (6)  8 5:11.348 (3) 
ORAVEC Tomas   Moravia RC Racing Team 9 8 5:16.828 (4)  8 5:22.646 (5)  8 5:21.754 (6) 
BIDOVSKY Ales ml.   Moravia RC Racing Team 14 6 3:33.064 (7)  DNS (7)  DNS (7) 
                   
ZAVADIL Martin   Moravia RC Racing Team 2 8 5:20.636 (2)  8 5:19.496 (1)  8 5:14.703 (1) 
POSPISIL Michal   Moravia RC Racing Team 3 8 5:16.409 (1)  8 5:37.699 (2)  8 5:18.536 (2) 
10  NAVARA Tomas   RC Team Zabreh 6 7 5:34.029 (4)  7 5:06.681 (3)  7 5:21.303 (3) 
11  SKOPALIK Adam Youth   7 7 5:09.292 (3)  7 5:14.173 (4)  7 5:38.273 (4) 
12  BREWERTON David     10 7 5:46.807 (5)  6 5:03.730 (5)  3 2:29.894 (5) 
13  POSPISIL Rostislav Youth Moravia RC Racing Team 12 4 5:18.587 (6)  5 5:31.551 (6)  1 1:28.343 (6) 

Finalrankinglist  -  10SHORT24 [1:10E Shortcourse 2WD]
Rank  Driver Age Group Club Points 1. Heat  2. Heat  3. Heat 
RODINA Petr   RC Auta Vizovice 2 8 5:11.061 (1)  8 5:22.123 (1)  4 2:50.224 (10) 
STEIGEROVA Lucie Youth Moravia RC Racing Team 4 8 5:19.795 (2)  8 5:23.351 (2)  8 5:22.265 (2) 
HOLCAK Ondra Youth   4 8 5:36.908 (4)  8 5:27.659 (3)  8 5:21.638 (1) 
SKOPALIK Adam Youth   6 8 5:28.226 (3)  7 5:43.138 (5)  7 5:05.765 (3) 
POSPISIL Michal   Moravia RC Racing Team 10 7 5:20.312 (6)  7 5:00.238 (4)  6 5:09.907 (6) 
ZEMANCIK Tadeas Youth Moravia RC Racing Team 10 7 5:18.035 (5)  6 5:00.624 (6)  6 5:06.155 (5) 
SEDLACEK Jan   Moravia RC Racing Team 11 6 5:12.280 (7)  6 5:15.762 (7)  7 5:34.502 (4) 
POSPISIL Rostislav Youth Moravia RC Racing Team 15 5 5:19.733 (8)  5 5:11.478 (8)  6 5:25.392 (7) 
KYJEVSKY Stepan Youth Moravia RC Racing Team 17 5 5:49.052 (9)  5 5:42.846 (9)  5 5:21.520 (8) 
10  SEDLACEK Albert Youth Moravia RC Racing Team 19 4 4:31.604 (10)  4 5:07.228 (10)  5 5:31.593 (9)